Nyilván népszerűsége és menő modelljei miatt a Victoria’s Secret az a márka, amit a legtöbb vád ér a női test torzított bemutatása kapcsán. A magunk részéről nem mennénk bele abba, hogy jogosan vagy sem, mindenesetre tény, hogy a fehérneműmárka modelljei és a valóság között néha egész komoly szakadék feszül.

Legalábbis ezzel érvelt egy pluszos termékeket gyártó cég, a Curvy Kate is, amely gyorsan ki is használta a VS Perfect Body (Tökéletes test) kampányát és előállt a saját változatával.
A kifejezetten nőies nőket megcélzó cég egyébként elindított egy Stra in a Bra (kb. Sztár melltartóban – de angolul azért ez jobban hangzik…) kampányt is, melynek a napokban hirdették ki a győztesét.

Időközben persze a kritikákkal szembesülve a Victoria’s Secret is megváltoztatta a szlogenjét, így lett a Perfect Body-ból A Body For Every Body (kb. Egy test mindenkinek), más kérdés, hogy maga a kampány nem sokat változott.

A pluszos modell esete
Ha már a testképeknél tartunk, korábban többször is foglalkoztunk már a témával. Írtunk például Jennie Runk modellről, aki azt szeretné tudatosítani a lányokban, hogy nem baj, ha különböznek.

Az átalakulás kínos korszaka el fog múlni, és nem érdemes felesleges dolgokon rágódni, csak arra kell törekedniük, hogy a legjobbat hozzák ki saját magukból.
„Soha nem gondoltam, hogy modell lehetek, de aztán mégis felfedeztek. Aztán azt mondták, hogy vagy fogyjak és legyek 36 vagy 38-as méret, vagy hízzak egy kicsit és legyek pluszos modell, 40-42-es. Tudtam, hogy a testem nem való 36-os méretnek, így inkább a pluszt választottam" – mondta Jennie Runk.
Éheztetett szépségek
Aztán ott volt Georgina Wilkin története, aki egykoron a Prada és más csúcsdivatházak modellje volt. Őt 15 évesen fedezte fel egy ügynök, és egészen elképesztő tortúrákon kellett keresztülmennie, hogy megfeleljen az elvárásoknak.
„Nem helyes, ha valakit éhezésre biztatnak a siker és csillogás ígéretével" – mondta évekkel később az akkor már Londonban személyi asszisztensként dolgozó lány.

Neki az lett a „szerencséje”, hogy szó szerint belebetegedett az embertelen elvárásokba, kórházba is került, de így legalább ki tudott szabadulni abból a világból, amelyben a végén már azért nem kapott munkát, mert (saját szavai szerint) az ügynökök „hibás terméknek" tartották.
„A modell egy termék, az ügynököt pedig csak az érdekli, hogy eladja a terméket, egészen addig, amíg az bele nem gebed" – nyilatkozta a volt modell, aki három évig dolgozott a szakmában.
Forrás: itt.