Amiket az embernek abba kell hagynia, amint betölti a 30-at


1. Hagyd abba az ésszerűtlen pénzköltést!
Fiatalabb korunkban hajlamosak vagyunk a mának élni, így ha nagyobb összeghez jutunk, sutba vágjuk a takarékosságot, és általában elköltjük a pénzt. 30 éves kor után azonban már arra is figyelnünk kell, hogy legyen egy kis tartalékunk, amihez bármikor hozzányúlhatunk. 

2. Ne félj többé attól, hogy munkahelyet kell váltanod! A fiatal, pályakezdő munkaerők élete az első években (kivéve ha nagy szerencséje van az illetőnek) csupa lemondással, jópofizással és rengeteg "robottal" telik. A többségük ugyanis retteg attól, hogy munkahelyet váltson, és ezzel beleugorjon az ismeretlen bizonytalanságba. 30 után azonban már bátrabbnak kell lennünk, és ha úgy érezzük, nem bírjuk elviselni többé a stresszt és a rossz tapasztalatokat, mernünk kell kilépni a megszokott mederből!


3. Hagyd abba a közösségi média állandó használatát!
A tizen- és huszonévesek egyik legjellemzőbb tulajdonsága, hogy a Facebook, a Twitter és társai bűvöletében élnek, megosztják minden pillanatukat, legyen az jó vagy éppen rossz. Ha azonban betöltöttük a 30-at, meg kell tanulnunk értékelni azoknak az élményeknek a fontosságát is, amikről nem készül kép, vagy amiket nem osztunk meg az üzenőfalunkon. 

4. Ne aludd át az egész hétvégét! Fiatalabb korban a hétvégi feltöltődést leginkább az alvás jelentette: kit érdekel, ha a hétköznapi rohanás után szombaton és vasárnap is délutánig alszunk? A 3. X-en túl azonban már nem engedhetjük meg magunknak az ilyen fokú lustálkodást: amellett, hogy több kötelességünk van, pihenés gyanánt inkább kirándulunk, városnézünk, programokat szervezünk.

5. Felejtkezz el az őrült bulizásról - és a másnaposságról! Míg huszonévesen teljesen normálisnak számít, ha néhányszor kirúgunk a hámból, és másnap végigszenvedjük a napot, 30 után ez már egyre ritkábban fér bele. Megváltozik az életmódunk, nem csak magunkra, másokra is oda kell figyelnünk. Azonkívül minél idősebbek leszünk, annál nehezebben heverjük ki az alkoholt...


6. Vess véget a mérgező kapcsolatoknak!
30 után már nem az a célunk, mint évekkel ezelőtt: nem arra törekszünk, hogy minél több barátunk legyen, hanem arra, hogy olyan vegyenek körül minket, akik valóban hozzátesznek valamit az életünkhöz. Félre a negatív, lehúzó, modortalan és gonosz ismerősökkel, és utat az igazi társaknak!

7. Ne zárkózz el az új és különleges eszméktől! Attól még, hogy eljött az a bizonyos 30-as határ, nem kell begyepesedni, és életünk végéig a megszokott mederben úszkálni. Ne utasítsuk el élből az új gondolatokat, a változást, mindazt, ami más, mint mi! Legyünk felelősségteljesek, ugyanakkor merészek is!


Pozitív Nap

Forrás: lifehack.org

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Ami nélkül nincs Karácsony: fények kül- és beltérre (giccsmentesen)

Karácsonykor sokan fényárba úsztatjuk az otthonunk kívül-belül. Most megkísérlünk túllépni a villogó olcsó túlzsúfolt felállásokon. Tény, hogy az ünnepi díszkivilágítás azért mégiscsak különleges! Mutatjuk, mire gondolunk!

Év végi agytakarítás: 8 dolog, amit még idén pucolj ki az életedből!

Az utóbbi időben többször is felvetődött, hogy az emberek miért tesznek különös dolgokat akkor is, ha attól cseppet sem lesznek sem boldogabbak, sem elégedettebbek, sőt egyenes károsan hatnak rájuk ezek a szokások.

Hogyan szorítod ökölbe a kezed? Sok mindent elárul rólad

Eszedbe jutott valaha is, hogy még az sem mindegy, hogyan szorítod ökölbe a kezed? Pedig valóban nem az. Ez az önkéntelen avagy tudattalan mozdulat nagyon érdekes dolgot árul el rólad. Szóval, hogyan szorítod ökölbe a kezed? És vajon mit jelent mindez a számodra?

Ismerd fel időben a cukorbetegséget!

Magyarországon több mint félmillió regisztrált cukorbeteg ember él, és további 250 ezer azoknak a száma, akik valójában cukorbetegek, de nem tudnak róla vagy még nem vettek részt diabétesz-szűrésen.

100 évesen kertet művel és állatokat tart az egykori lágerszakács

Vaskor István- a vidék újságírója, a Sokszinú Vidék magazin munkatársa készített egy csodálatos interjút. Alanya egy olyan ember, akinek élete mindannyiunk előtt példaként lebeghet. Csodálatos interjú kitartásról, élni akarásról, hűségről.


NAPI BOLDOGSÁG