Lenyűgöző animáción látható a magyar önfeláldozás egyik legszebb példája (+videó)



1566. szeptember 7-én a 300 főre fogyatkozott védősereggel Zrínyi Miklós úgy döntött, inkább a halált választja, mintsem hogy kitűzze a fehér zászlót. Mohácsé és Nándorfehérváré után a jövő év szeptember 7-én mutatják be a Szigetvár ostromáról szóló animációs filmet. Az előzetes már el is készült.

Baltavári Tamás történész az M1 - Minden tudás című műsorában kifejtette, oktató jellegű a film, főleg a fiatal korosztályt próbálja elmozdítani egy kicsit a történelemszeretet felé, és mivel dokumentumfilm, a dokumentarista elemek képezik a gerincét.

A Történelmi Animációs Egyesület rövid trailere, a gyártás alatt álló, és 2016-ban bemutatásra kerülő, az 1566-os szigetvári ostromot feldolgozó animációs filmből:



A Történelmi Animációs Egyesület munkatársai egyfajta küldetésnek tekintik múltunk nagy és fontos csatáinak bemutatását. A precízen megtervezett, korhű viseletbe öltöztetett szereplőket egy játékprogrammal kelti életre - vagy éppen gyilkolja meg - a rendszer. Az alkotók minden apró részletre figyelnek. A történelmi hitelességet tartják a legfontosabbnak.

A történész szavai szerint megpróbálják követni azt a technológiai trendet, azt a látványvilágot, ami most a fiatal korosztályhoz is közel áll. A technológia segíti őket abban, hogy évről évre szebb, részletgazdagabb, szebb mozgású animációkat készítsenek.

Az emberi arcról, legtöbbször - autentikus forrás híján - a csapat közösen dönt. Zrínyi Miklós arcát már az előzetesben is látni, de Szulejmánt még csak hátulról mutatják meg. Arca a történész szerint még titok. Hozzátette, van egy nagyon jó korabeli, nyugat-európai rézkarc, ahol nagyon csontos, igen beesett képű, karvalyorrú, nagyon nemes kiállású Szulejmán látható; de azért még másokkal is szeretne egyeztetni.

Ami viszont nem titok, hanem történelmi tény, hogy a Zrínyi Miklós parancsnoksága alatt álló mintegy 2300 főnyi csapat 34 napig állta az ostromot a hatalmas túlerővel szemben. A rommá lőtt erődítmény bevételét a török szultán sem érte meg, a csata utolsó napjaiban meghalt, az ostrom sikeréért halálát alvezérei titokban tartották.


Pozitív Nap
Források: M1 / Hirado.hu / Youtube.com

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Papírjaguárnak, szász Porschénak, NDK-Volkswagennek is csúfolták: 60 éves a kultikus Trabi

Hatvan éve gurult le a futószalagról az első Trabant. Egészen pontosan 1957. november 7-én hagyta el a kelet-németországi Zwickau Sachsenring autógyárát a mára kultikussá vált Trabant első példánya.

Falun: tündéri magyar animáció a falusi életről (+videó)

Zseniális rövidfilm terjed arról, mit szeretünk a kis magyar falvakban. Wonhaz Annamária rövidfilmje tökéletesen visszaadja az a hangulatot, nyugalmat, otthonosságot, amit falun érzünk.

Őszinte képeken a 80-as évek magyar valósága

Akik a 80-as években már éltek és nem csecsemők voltak, sok emléket felidéznek a Ritkán látható történelem blog fotói. Akik pedig még nem éltek akkor, megismerhetik a 80-as évek magyar valóságát.

15 ritka fotó, melyet még nem láttál (ezúttal a történelem mosolygósabb oldaláról!)

Minden fénykép mögött egy történet, egy különleges, egyszeri pillanat rejtőzik. A most következő fényképek egyike sem ábrázol sorsfordító pillanatot, de mégis rendkívüliek.

Így kel életre egy elfeledett női arc!

Több, mint 2000 éve halt meg Nofertari és II. Ramszesz legismertebb lánya. "Ámon kegyeltje", azaz Meritamon most, a feledés homályából újjáéledve az orvostudomány és a technológia segítségével tárul elénk a nemes vérű nő arca.


NAPI BOLDOGSÁG