A 47 Tucanae nevű gömbhalmazról készítette Éder Iván azt a felvételt, ami a nap csillagászati fotója lett az amerikai űrkutatási ügynökségnél, a NASA-nál.
Az NGC 104 néven is ismert gömbhalmaz 13 ezer fényévre található a Földtől; ez a második legfényesebb az Omega Centauri után, így szabad szemmel is látható a Kis Magellán-felhő közelében. Ez utóbbi csak a Földről nézve tűnhet úgy, hogy az NGC 104 közelében található, valójában 210 ezer fényévnyi távolságra van a bolygónktól.

Saját honlapja tanúsága szerint Éder Iván a csillagászati fényképek megszállottja. A fotós, aki a Magyar Csillagászati Egyesületnek is tagja, már számos kiváló felvételt készített a Naprendszer bolygóiról és a mélyűrről. Ehhez természetesen megfelelő felszerelést állított össze; eltökéltségét pedig jól példázza, hogy a csillagászati távcsöve saját gyártmányú.
Éder Iván 1993 óta foglalkozik csillagászattal, 2000 óta csillagászati fényképezéssel, asztrofotózással. 2006-ig még filmre és diára fotózott, azóta digitális fényképezőgépeket használ. A fényképész felvételei jól ismertek Európában, a tengerentúlon és a távol-keleti országokban is; Éder munkái rendszeresen megjelennek hazai és külföldi szaklapokban, magazinokban, könyvekben, illetve internetes oldalakon. A NASA már számos alkalommal választotta egy-egy fotóját a nap képének.