Úgy bizony: ízléses, virágokat ábrázoló mozaikkal fedte be a ronda lyukak nagy részét. Bachor akkor kapott kedvet a mozaikok használatához, amikor az 1990-es években Olaszországban járt, és rengeteg ősi épületet, művészeti alkotást fedezett fel. "A mozaik egyike azon kevés technikáknak, amik valóban túl tudják élni az idő múlását" - szögezte le.
Bachor mozaik-projektje egyébként nem most indult, hanem év elején. A kiváltó ok pedig nem volt más, mint az, hogy Chicago ebben az évben esett át az elmúlt 30 esztendő legbrutálisabb telén; a pusztító évszak közel 600 ezer tátongó lyukat hagyott maga után az utcákon. Mivel a kormány koránt sem tűnt olyan hatékonynak a probléma kezelésében, mint kellett volna, egyre-másra tűntek fel aktívabb emberek, köztük Jim Bachor, a fent már bemutatott mozaikos módszerrel.
Bachor első körben 7 lyukat tüntetett el: az alkotások között akadtak olyanok, amelyek mindössze a POTHOLE (kátyú) szót formázták meg, de olyanok is, amelyekből a legközelebbi autómentő vagy javítóműhely telefonszáma állt össze. Szerencsére hatalmas sikere volt a kezdeményezésnek; többek között ennek köszönhető, hogy az akció folytatódott a virágos kiadással.
A tehetséges művész azt mondja, egy alkotás kb. 50 dollárból készít el, hozzávalónak pedig mindenféle törött vagy maradék tál, pohár, tányér és egyéb alapanyag is jöhet. És bár Bachor igyekszik minél stabilabb műveket létrehozni, az idő vasfoga sajnos előbb-utóbb mindet kikezdi - reméljük, Chicago lakosai tudják, mennyire kell vigyázniuk ezekre a gyöngyszemekre.
Litvániában ugyan nem tüntették el a kátyúkat, de legalább felhívták rájuk a figyelmet: nézzétek meg, hogyan!
Pozitív Nap
Forrás: demilked.com/thisiscolossal.com