A Szépművészeti Múzeumból is jön két Chagall-kép
A tárlat anyaga bibliai témájú és Homérosz Odüsszeia című művéhez kapcsolódó litográfiákból, a Párizsi Opera mennyezetének megújítására készült tervrajzokból, vázlatokból és a jeruzsálemi Hadassah Egyetemi Kórház zsinagógájának ablakillusztrációiból áll.
Pécsen néhány évvel ezelőtt volt már Chagall-kiállítás, de az nagyságrendjét tekintve messze elmarad a most tervezettől. Hozzáfűzte: a tavasszal látható műveket ebben az összeállításban még nem mutatták be Magyarországon.
A múzeum idei "húzó kiállítása" egy német céggel kötött kedvező szerződésnek köszönhetően jön létre, és várhatóan kiegészül két, a Szépművészeti Múzeumban őrzött Chagall-képpel.

A tavalyi Leonardo-kiállításnak köszönhetően az előző évi 80 ezerről 150 ezerre nőtt a múzeumhoz tartozó intézmények látogatóinak száma, s abban bíznak, hogy kiállításaik iránt idén is hasonló lesz az érdeklődés.
Chagall mellett más is lesz
Kőhalmi Andrea, a Janus Pannonius Múzeum kommunikációs és marketing osztályvezetője azt hangoztatta, hogy idén "erős és izgalmas kiállítási programmal" várják az érdeklődőket, nem csak Chagall művei miatt lesz érdemes a turistáknak Pécsre jönniük.
Kiemelte, hogy február 28-án a Modern Magyar Képtárban kezdődő Országos Kisplasztikai Quadriennálén 85 művész 135 alkotása csodálható meg, május 15-től a Múzeum Galériában az európai analitikus festészet meghatározó alakja, Gianfranco Zapettini művei, május 22-től a Vasarely Múzeumban Victor Vasarely fia, a Renault emblémáját is tervező Yvaral munkái láthatók.
Májusban Pécs és Baranya római kori leleteit bemutató állandó régészeti kiállítás nyílik a Káptalan utca 4. szám alatt. A nagyközönség számos edény- és üveglelet mellett láthatja egy 2. századi halotti kocsi felszerelését, egy Dunaszekcsőn talált Marcus Aurelius-szoborfejet, valamint megnézheti a Sopianae-t bemutató élethű, háromdimenziós animációt is.
MTI