Ilyen az igazi sportszellem - félájult testvérét cipelte a sportoló a vb-címért!

Idén a mexikói Cozumelben rendezték meg a triatlon világbajnokság nagy döntőjét, az úgynevezett Grand Finalt. A triatlon vb-címet több állomásos versenysorozat végén lehet megszerezni, a döntőn kiemelt pontozással. Aki a legtöbb pontot szerzi, az lesz a győztes. A Grand Final előtt erre Jonathan Brownleenek még esélye is volt.

A Brownlee testvérek mára nem csak a triatlon, hanem a sport sztrájaivá váltak. Igazi sportemberek mind a ketten. A londoni olimpiát például az idősebbik testvér, Alistair nyerte, Jonathan 3. lett.

Az idei olimpián Alistair megvédte címét, testvére pedig felért mögé a második helyre. Ikonikussá is vált a célban ölelkező testvérpárról készült fotó Rióban.

A testvérek azonban az olimpia után sem pihentek és a hétvégén Cozumelben versenyeztek a vb-címért. Ennek megnyerésére a döntő előtt már csak Jonathan Brownleenek volt esélye, Alistairnak nem.

A cél előtt 400 méterrel még vezetett az ifjabbik testvér, azonban ekkor a hőségtől összeomlott és egy versenybíróba kapaszkodva próbált meg egyáltalán talpon maradni. Pont ekkor előzte meg egy dél-afrikai vetélytársa és ért mellé bátyja is, aki belékarolva tulajdonképpen a célig futott bátyjával, ahol a szó szoros értelmében belökte a célba a félájult Jonathant.