Ennek ma már mérhető eredményei vannak az önkormányzat költségvetésében. Hőenergiát termelnek, a megújuló növény-együttesekből hasznosítani tudják az energiahulladékokat. Az önkormányzatnak van olyan épülete, ahol a megújuló energiákkal nyolcvan százalékot tudnak spórolni a gáz- és villanyszámlákon.
A polgármester szerint arra kell törekedni, hogy helyben képződő többletbevételeket szerezzen a település, tette hozzá. Az elmúlt évek során teljesen átalakult a település, új házhelyeket alakítottak ki, lakóparkot létesítettek, polgármesteri hivatal, faluház, panzió épült és megújult az élelmiszerbolt is. Most már arra törekednek, hogy másoknak is átadják a tapasztalataikat, s érkeznek is csoportok egész Európából, ami újabb bevételt jelent a falunak.
Egyre többen észreveszik a kínálkozó lehetőségeket más településeken is. A szintén Zala megyei Csömödér korszerű napelemes energiatermelésre tért át, melynek köszönhetően a helyi óvodában teljesen ki tudják majd iktatni a gázfűtést.
A Baranya megyei Bóly községben 1983-ban tértek át a geotermikus energián alapuló távfűtőrendszerre. Ma már az összes önkormányzati intézményt és az ipari park létesítményeit is a 83 fokos termálvízzel fűtik. Ezzel évente körülbelül 800 ezer köbméter gázt spórolnak meg. Komlón szintén takarékoskodnak az energiával, több lépcsőben korszerűsítették a világítást.
Pozitív Nap
Forrás: MTI