A legolcsóbb és legjobb gyógymód a depresszió kezelésére

Azt már bizonyára sokan megtapasztalták, hogy miközben másokon segítenek, saját maguk is jobb kedvre derülnek, nemrég azonban tudományos alapon is bebizonyosodott, hogy a másokkal való jótékonykodás véget vethet a depressziónak is.


Sonja Ljubomirszkij, a Kalifornia Egyetem pszichológia professzora, aki társszerzőként működött közre a fenti témát taglaló tanulmány megszületésében, úgy véli, ami egy hétköznapi ember számára egyértelműnek tűnik, az egy depresszióval küzdőnek korántsem biztos, hogy az. Akik krónikus lehangoltságtól szenvednek, fontos, hogy időnként pozitív érzelmeket vigyenek az életükbe, ami könnyen elérhető azáltal, ha másokon segítenek.

Mivel világszerte több mint százmillió ember küzd a depresszióval hallatlan előnyökkel járhat a fenti pozitív szemlélet alkalmazása. 

A módszer lényege 4 lépésben: 


1) legyünk kedvesek másokhoz, 
2) fejezzük ki a hálánkat mások iránt, 
3) gondolkodjunk optimistán és 
4) gyakran vegyük számba mindazokat a jó dolgokat, amik történnek velünk.

Ljubomirszkij szerint mivel a depressziós ember életéből éppen a pozitív érzelmek hiányoznak, a fenti módszer nemcsak kedélyjavítóként működik, de az illető önbecsülését is megerősíti. Aki pozitív érzelmeket táplál a környezete iránt, az hamarosan megtapasztalja, hogy a környezete is pozitívan fog őhozzá állni.

Michelle Riba, a Michigan Egyetem depresszióközpontjának pszichiáterprofesszora szintén megerősítette a fenti gondolatokat, és beszámolt róla, hogy számos kutatás alapján elmondható, hogy aki másokon segít, az nem ér rá a saját bajaival foglalkozni, így automatikusan javul a közérzete. Mindehhez pedig még orvosi segítségre sincs szükség, az elszántság és a kitartás azonban nélkülözhetetlenek.

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Kutyáink értik, amit mondunk nekik - egy új magyar kutatás bizonyította ezt!

AZ ELTE Családi Kutya Programja a világon elsőként vizsgálta meg, hogy a kutyák agya miként dolgozza fel azt, amikor beszélünk hozzájuk: számít, hogy MIT és HOGYAN mondunk!

Emlékszel arra, amikor a Plútót megfosztották a "bolygórangjától"? Itt a válasz, hogy miért!

2006-ban a Plútó visszaminősítése igen nagy felháborodást váltott ki a közvélemény részéről. Azonban tény, hogy a Naprendszer akkor még 9. égiteste igencsak aprócskára sikeredett.

10 év után újra látták a világ egyetlen olyan állatát, amelynek a felnőtt példányai is úgy néznek ki, mint a kiscicák!

A homoki macska egy igen nehezen megfigyelhető és veszélyeztetett faj, mely félénk és visszahúzódó, így történhetett, hogy 10 évig nem került emberi szem elé vadon élő példánya.

A Hubble űrteleszkóp: szemünk a végtelenben

A Hubble fellövése és munkába állítása előtt sokkal kisebb volt a világ. Mintha csukott szemmel akartunk volna látni az univerzum végtelen sötétjében. Ebbe a fekete csendbe hozta el a fényt a teleszkóp.

Philip Zimbardo: A férfiak hanyatlásának kora? Avagy hová lettek a férfiak!? (+ videó)

A nemzedék, amit tönkretesz a magány, a videojáték és a pornó.


NAPI BOLDOGSÁG