Áttörés: egy akkumulátor, ami komoly változásokat eredményezhet


Egy új típusú akkumulátort fejlesztettek ki az Illinois Egyetemen. A találmány tudományos áttörésnek tekinthető, és ha a biztonsági követelményeknek is megfelel, komoly változást hozhat az elektronikus eszközökkel behálózott mindennapokba.


A háromdimenziós elektródákkal készített aksik 30-szor
tovább bírják!

Háromdimenziós elektródák segítségével készítettek a jelenleg kereskedelmi forgalomban lévőknél nagyságrendekkel kisebb mikroakkumulátorokat az Illinois Egyetem kutatói. A felfedezést más szempontból nézve: ha ugyanakkora méretben gyártják le őket, mint amekkorák napjaink akkumulátorai, akkor elképzelhető, hogy nagyjából 30-szor több energia tárolására képesek, egy általuk meghajtott eszköz tehát 30-szor annyi időt bír ki két feltöltés között.


Az újfajta akkukkal kapcsolatban a BBC által megkérdezett szakértő egyetlen kétséges, illetve megoldásra váró pontot fogalmazott meg: a mikroakkumulátoroknak még át kell esni a legfontosabb biztonsági teszteken, a kereskedelmi gyártásuk pedig – ha minden rendben lesz – csak ez után kezdődhet meg.

A William King professzor által vezetett kutatócsoport felfedezését a Nature Communications című lap április 16-án megjelent számában publikálta.


Forrás : Hvg.hu

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

Kutyáink értik, amit mondunk nekik - egy új magyar kutatás bizonyította ezt!

AZ ELTE Családi Kutya Programja a világon elsőként vizsgálta meg, hogy a kutyák agya miként dolgozza fel azt, amikor beszélünk hozzájuk: számít, hogy MIT és HOGYAN mondunk!

Emlékszel arra, amikor a Plútót megfosztották a "bolygórangjától"? Itt a válasz, hogy miért!

2006-ban a Plútó visszaminősítése igen nagy felháborodást váltott ki a közvélemény részéről. Azonban tény, hogy a Naprendszer akkor még 9. égiteste igencsak aprócskára sikeredett.

10 év után újra látták a világ egyetlen olyan állatát, amelynek a felnőtt példányai is úgy néznek ki, mint a kiscicák!

A homoki macska egy igen nehezen megfigyelhető és veszélyeztetett faj, mely félénk és visszahúzódó, így történhetett, hogy 10 évig nem került emberi szem elé vadon élő példánya.

A Hubble űrteleszkóp: szemünk a végtelenben

A Hubble fellövése és munkába állítása előtt sokkal kisebb volt a világ. Mintha csukott szemmel akartunk volna látni az univerzum végtelen sötétjében. Ebbe a fekete csendbe hozta el a fényt a teleszkóp.

Philip Zimbardo: A férfiak hanyatlásának kora? Avagy hová lettek a férfiak!? (+ videó)

A nemzedék, amit tönkretesz a magány, a videojáték és a pornó.


NAPI BOLDOGSÁG