Zöld felhőkarcoló Szingapúrban

A határidőket betartva megépült Szingapúrban egy nem szokványos „zöld felhőkarcoló”, amelyben egy valódi, kúszónövény jellegű tetőerdő található. Az épület, amely 15 000 m2 területnyi függőkertet foglal el, a Park Royalban épült fel.


A Park Towernek nevezett felhőkarcoló, amelyet egy évvel ezelőtt kezdett építeni WOHA Architects, megvalósította a fenntarthatóság és a hatékonyság kritériumainak minden elemét és egy igazi „zöld várost” alakítottak ki. Az épületet úgy tervezték, hogy a Hong Lim parkot, Szingapúr egyik legnagyobb parkját kiterjesztették és átalakították a főváros valóságos oxigén lélegzőjévé.

Park és felhőkarcoló egyben
Annak ellenére, hogy az épület szerkezetének kivitelezése túlnyomórészt betonnal történt, minden környezeti és technológiai előnye adott, s ez lehetővé tette, hogy a felhőkarcoló elnyerje, a környezetvédelmi szempontból legismertebb díjat a szingapúri Green Mark Platinumot. A homlokzat dúsan zöldellő függőkertje mögött helyezkednek el a szálloda legkisebb részletekig kidolgozott és gondozott szobái, és olyan esztétikai formává alakították, amely szinte szimbolizálja a terep morfológiáját, mintegy újabb hivatkozásként a természetre.

Szingapúr városa már jó ideje nagy érdeklődést mutat a megújulás és a hatékonyság iránt, olyannyira, hogy sikerült megvalósítania olyan építészeti alkotásokat, mint a Wilkinson-csapat által tervezett botanikus kert, amely egyedülálló a maga nemében.


Forrás: Energiacentrum.com

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Kapcsolódó írásaink

Kapcsolódó írásaink

5 olcsó félórás fogás, amiket "megcsapott" a tavasz szele

A hét végén beköszöntött az április! Olcsó, tavaszias, félórás fogásokra voksoltunk, hogy teljes legyen a tavaszi életérzés! Gyertek velünk főzni...

9 évesen kezdte, mára 14 milliárd fa elültetésénél jár a fiatal srác

Gyerekeket ritkán hívnak meg az Egyesült Nemzetek Szövetségének közgyűlésére, de a német Felix Finkbeiner többször is a pódiumra állhatott

Svédországban annyira dübörög az újrahasznosítás, hogy kifogytak a szemétből

Annyira jól működik Svédországban az újrahasznosítás, hogy évek óta külföldről importálják a szemetet. A svéd háztartási hulladékok kevesebb mint egy százaléka került hulladéklerakókba 2011 óta.

A világ 13 kedves helye, ahol egy jobb élet lakik

Az "élj úgy, hogy más is úgy tudjon élni" filozófiája mind a környezet-, mind az állatvédelemre hívja fel a figyelmet. Az alábbi megvalósult ötletek követendő példák lehetnek, sőt, annak is kell lenniük.

A valaha volt legkreatívabb pihenőhelyek - utcai padok, amikre örömmel ülnél le!

Egy kiadós séta, vagy egy városnézés után kellemes leülni egy padra és gyönyörködni a látképben, figyelni az elhaladó embereket, kitalálni, hogy mivel is foglalkozhatnak


NAPI BOLDOGSÁG