A gyógyítás művészének is hívhatnánk azt az embert, aki alapos növényismeretekre tett és tesz szert. A gyógyítás és a gyógyuláshoz szükséges környezet körülölel minket.
Felismerés kérdése az egész, ne zárkózzunk el folyton a lakásainkba, házainkba. Induljunk el, öleljünk meg egy fát, szívjuk be a virág illatát.
Rátérve a rózsa tulajdonságaira, már Shakespeare is megemlítette ezt a szép és kellemes illatával, harmóniát hozó virágot:
„Mit rózsának hívunk, bárhogy nevezzük, éppoly illatos”
William Shakespeare
rózsa A rózsát már évezredek óta nagy becsben tartjuk. Összekötjük a szerelemmel, érzelmekkel, szeretettel, gyönyörködünk szépségében, magunkba szívjuk csodás illatát. Indiai ősi medicinákban a vörös rózsa gyógyító és tápláló erejét mélységesen mély tisztelet övezi. Manapság a kutatók is sorra fedezik fel a rózsa jótékony megnyilvánulásait, mint például a közérzetre és hormonháztartásra gyakorolt hatásait. Antibakteriális és gyulladás gátló valamint vérzéscsillapító hatása is jól ismert. Használjuk az illóolaját, amit az aromaterápiában is előszeretettel alkalmazunk.
rózsa A rózsa megnyugtatja a szívet és táplálja az érzelmeket, nyugtatja az idegeket, kiegyensúlyozottá tesz bennünket. Javítja a kondíciónkat. Összhangot teremt a szívünk és az elménk között.
A növényből készült
rózsalekvár is csodákra képes. Megnyugtatja még a dühös embereket is, elég
egy-két kanállal ebből a fenséges lekvárból és nyoma sem marad a feszültségnek. Hatást gyakorol a sejtregenerációra és táplálja a szöveteket is.
rózsa A rózsavizet, amit már a bioboltokban mi is megvásárolhatunk, használhatjuk fűszerezésnél és megtapasztalhatjuk személyesen is jótékony hatásait.
A rózsaesszenciát, ami jóval koncentráltabb a rózsavíztől, borogatásokra, menstruációs problémákra, szédülésre, fejfájásra, torokfájásra és depresszióra is alkalmazzák.
A szépségápolásban is kiemelkedő a szerepe. Hűsíti és tonizálja a bőrt. A bőr fényét és ragyogását visszaadja és megtartja.
rózsa Tipp
Megosztom Veletek a
rózsalekvár készítését: Fontos, hogy növényvédő szertől mentes, vörös rózsaszirmokat válaszunk, felaprózzuk, termelői mézzel, vagy agavésziruppal összekeverjük. Fogyasszuk mindig frissen!
Minél vörösebb a rózsaszirom annál ízletesebb.
Egészségünkre!
Szerző: Antics Katalin, kertészmérnök, okleveles növényorvos - Pozitív Nap