A seregélyek e fajta különleges viselkedésének az oka, hogy igyekeznek a ragadozó madarakat megtéveszteni, és a "többségben az erő" elv alapján tömegesen, gyakori irányváltásokkal morajlanak át az égbolton. Nagy egyedszám esetében, mint ahogy a képeken és a videón is látható, egy-egy példánynak sokkal több esélye van, hogy a csoportot támadó ragadozó nem őt szemeli ki prédájának.
A seregélyek a verébalakúak rendjébe tartozó költöző madarak, amik rendszeresen fészkelnek hazánkba és a Kárpát-medence más tájain is. Általában februártól novemberig tartózkodnak nálunk, enyhébb tél esetén néha át is telelnek hazánkban.
Hossza 21,5 centiméter, szárnyai fesztávolsága 13 centiméter, tömege 74-90 gramm. Főként rovarokat és bogyókat eszik. Nagy tömegekben komoly károkat okoz a mezőgazdaságnak. Főleg kora ősszel, elsősorban a szőlősgazdák szempontjából káros.
Végül egy nagyszerű élmény, ami egyszerű kenutúrának indult, de a természet csodája lett belőle: több ezer seregély hullámzik a Shannon folyó fölött (0.23-tól jön a lenyűgöző égi tánc):
Mérgezés és lövöldözés helyett ma már a leghumánusabb módszerrel riasztják a kártékony madarakat: bármily meglepő is, a megoldást a ragadozó madarak - ölyvek és sólymok jelentik. Erről többet is megtudhatsz itt!
Szerző: Pozitív Nap
Fotók: MENAHEM KAHANA / AFP